Oddílová vize

• Náš skautský oddíl Artemis začal psát svou historii v září 2021 a na její tvorbě se podílíme všechny, jak členky tak vedoucí, společnými silami.
  • Klíčový je pro nás pobyt v přírodě, její poznávání a zažívání dobrodružství na místech, kde lišky dávají dobrou noc.
  • Nejlíp se věci učíme tím, že je děláme. Proto dáváme skautkám prostor pro to, aby si samy vyzkoušely běžné úlohy při chodu oddílu.
  • Radost z posouvání svých vlastních schopností, překonání se, pevná vůle. To všechno jsou vlastnosti, které chceme předávat a pomáhají nám k tomu vlastní oddílové stezky.

Jak bude vypadat skautský rok?

Během roku nás kromě družinových schůzek čekají i vícedenní akce, výpravy či výlety. Na začátku září zahajuje skautský rok první akce „Přestup do nového skautského roku„, které se účastní všechny oddíly střediska a která taky odstartuje páteční schůzky družin našeho oddílu.

Družinové schůzky se účastní zhruba osm členek a spolu s nimi i zkušená vedoucí, nebo rádkyně, která má pod palcem program i průběh celého setkání. Naším cílem je, aby si skautky schůzku užily, naučily se něco nového nebo zažily netradiční dobrodružství. Zároveň v dětech chceme rozvíjet smysl pro spolupráci ve skupině a podporovat je v seberozvoji.

Naplňovat tyto cíle nám pomáhají i vícedenní akce s přespáním – oddílovky, které pořádáme o víkendech během školního roku. Oddílovky zajišťují vedoucí oddílu, ale do příprav se mohou zapojovat i samotné členky.

Největší akcí roku pro nás bývá letní tábor, kterému předchází třídenní putování. Tábor trvá 14 dnů, každoročně se vracíme na naše nejmilejší tábořiště v Lidečku – Račném, kde spíme v podsadových stanech a užíváme si člověkem nedotčenou přírodu.

Družinová schůzka
Tábor v Lidečku – Račném

Naše kroky můžete sledovat v online kronice zde.